Комплект автоматични вендузи с помпа
Описание
Превърнете се в кинезитерапевт у дома с комплекти вендузи с автоматична помпа за масаж на тялото. За подобряване на кръвообръщението, лечение на настинки или просто за антицелулитен масаж, вендузите ще ви вършат идеална работа там, където имате нужда.
Вендузите са с различна големина – от точкови, до големи за гърба. Препоръчват се при болка в гърба, мускулни схващания, настинка. Имат ефект и при антицелулитен, рефлекторен и всякакъв друг вид масаж у дома.
Показания за ползване:
Възпалителни заболявания на дихателните органи: бронхити, пневмонии, плеврити, профилактика на хипостатични пневмонии.
Остри и хронични миозити, нейтомизоти, невралгии, неврити и периневрити, остеохондрози.
Начин на употреба:
1. Вземате избраната чашка и леко повдигате буталото на връхната й част, да се убедите в проходимостта и движението на въздуха.
2. "Дулото" на пистолета го стиковате с буталото на чашката - като извършвате това леко и внимателно. След това от отвесно-вертикално положение правите няколко изпомпвания - докато кожата във вакуумната банка се надигне и се прецени степента на търпимост у пациента.
3. При неудобните за директно поставяне участъци, като гръбнака - се прибягва до ползване на свързващия елемент. Той се монтира по следния начин: едрия му край се стикова с отверстието на човката, а другия по-тънкия край пъхвате в дулото на пистолета и така трите звена образуват едно общо тяло. Тогава сглобявате човката към чашката откъм буталото и поставяте чашката на набелязаното място. С четири изпомпвания вече сте прилепили плътно чашката към телесната повърхност.
4. Освобождаване на пистолета - с въртеливи движения леко издърпвате дулото. След това леко натискате буталото навътре, за да предпазите от евентуално изпускате на въздуха.
При остеохондроза:
1. При остеохондроза се правят плъзгащи масажни движения от кръста към шийния прешлен. Особено внимание се отделя на масажа на паравертебралните зони на разстояние 2-3 сантиметра от гръбначния стълб. Движенията са праволинейни при това "нагоре" вендузата се движи , така че пред нея да "върви" сгъната кожа , а "надолу" - без усилие.
2. При шийна остеохондроза се правят кръгови движения около седмия прешлен (за да го намерите трябва да се наклони главата - той е най-издаденият прешлен).
3. Посоката на движение е по часовниковата стрелка, без да се опира вендузата в прешлена. Количеството на движенията е нечетно число (11-15). След процедурата се прави масаж на трапецовидните мускули от главата към раменете.
4 . При простудни заболявания, бронхити, пневмонии се масажи от долните ъгли на лопатки към раменете, страничните повърхности на гръдния кош към лявото и дясното рамо. Под въздействието на вендузния масаж се подобрява дишането, понижава се температурата на тялото. След края на процедурата болния трябва да се увие в одеяло и да пие чай с лимон или малина.
5. При миозити на кръстните мускули се масажира кръста, при миозити на предраменните мускули се масажират мускулите на задната повърхност на шията и гърба. При радикулит се масажира кръстната област, а ако болката рефлектира и в крака, тогава и задната повърхност на крака.
6. При целулит се провежда вендузен масаж на мускулите на бедрата и седалището. Движението на вендузите е кръгово, зигзагообразно и праволинейно ( всеки вид по 5-6 пъти). Под въздействието на вендузния масаж протича механично разделяне на мастните клетки. За усилване на ефекта може да се намаже масажната повърхност с анти-целулитен крем. Период на провеждане на масажите - 1 месец.
7. За да се повиши имунитета при слабите , продължително боледуващи хора , се използва метода на автохемотерапията , който се състои в прилагането върху кожата на седалището на вендуза в режим на дълбок вакуум. Продължителност на лечението - 1 месец.
8. Масажът при травми се прилага за нормализиране на кръвния и лимфния поток, отстраняване на болестния синдром, успокояване на отоци и хематоми, регенерация и репарация на тъканите, нормализиране на окислително-възстановителните процеси. Масажът започва да се прилага на травмираната зона и постепенно се спуска към принадлежащите към зоната участъци.
Не трябва да се масажира вътрешната повърхност на бедрата при хронична херния и апандисит.
Преди да използвате вендузите за масаж, трябва да сте наясно с произхода на болката. Затова задължително се посъветвайте със специалист.
Преди да поставите вендузата, втрийте в кожата противовъзпалителен крем или масло, което ще улесни плъзгаемостта на вендузата и ще подпомогне възстановяването на зоната за схващане.
Комплектът 12 броя включва:
2Х 68 мм(външен диаметър) вендуза
2Х 60 мм(външен диаметър) вендуза
2Х 52 мм(външен диаметър) вендуза
2Х 45 мм(външен диаметър) вендуза
2Х 34 мм(външен диаметър) вендуза
2Х 20 мм(външен диаметър) вендуза
1Х помпа